В останньому випуску Release Notes ми представили список змін та удосконалень у функціоналі Moco. Тепер хочемо детальніше зупинитися на нових можливостях у модулях:

  1. «Організаційна структура»
  2. «Дистанційне навчання»
  3. «Оцінка персоналу»
  4. «Гейміфікація»
  5. «Управління користувачами»
  6. «Графічний інтерфейс»
  7. «Адміністрування»

Цей та інші релізи також доступні для ознайомлення на порталі документації СДН MOCO: docs.mocotms.com

Модуль «Організаційна структура»

  • Застосування правил присвоєння тегів особи

У системі Moco теги використовуються для пошуку осіб, побудови різноманітних звітів, призначень на навчання тощо. Раніше теги можна було додавати до особової справи користувача під час створення або редагування особової справи, а також при імпорті даних із CSV-файлів.

У модулі Організаційна структура, у Довіднику правил присвоєння тегів особі можна створювати правила, за якими користувачам автоматично надаватимуться потрібні теги на основі стандартних або кастомних полів їх профілю.

Нове доопрацювання стосується системної задачі, яка відстежує зміни в обраних полях профілю особи та додає або оновлює відповідні теги. Це дозволяє використовувати значення будь-якого поля профілю користувача у всіх сценаріях, де підтримуються теги осіб.

Системна задача, яка додає або замінює існуючі теги у всіх користувачів в Організаційній структурі, запускається:

  • автоматично після операцій імпорту:

    • Імпорт даних про співробітників із LDAP

    • Імпорт організаційної структури з буферних таблиць

    • Імпорт даних із одного CSV файлу

    • Імпорт даних із декількох CSV файлів

    • Імпорт даних про співробітників з Azure AD через Microsoft Graph

    • Імпорт даних через REST

  • за розкладом, який можна налаштувати у модулі Системні задачі → Управління системними задачами

  • примусово (вручну) в модулі Системні задачі → Управління системними задачами → Застосування правил присвоєння тегів особи, натиснувши кнопку Запустити вручну

Модуль «Дистанційне навчання»

  • Розсилка повідомлень про публікацію новин

В системі Moco з’явилася нова можливість  – Адміністратор може інформувати користувачів про опублікування новини на сайті.

Всім користувачам, яким доступна опублікована новина можна відправити спеціальні сповіщення через канали розсилки повідомлень.

Щоб налаштувати відправку повідомлень про публікацію новини:

  1. Перейдіть до модуля Дистанційне навчання → Журнал новин та виберіть потрібну вам новину.

  2. На сторінці вгорі з’явилася нова кнопка – Відправити повідомлення. Але перш ніж скористатися нею, потрібно перейти до налаштувань. Для цього натисніть Редагувати новину.

  3. У полі Видимість для виберіть одну з груп користувачів, учасникам якої ви хочете відправляти повідомлення. Натисніть Зберегти зміни.

  1. Наступний крок – налаштування каналів відправки повідомлень. Для цього перейдіть до модуля Повідомлення → Управління шаблонами повідомлень.

  2. Відфільтруйте шаблони за модулем Дистанційне навчання та знайдіть шаблон Повідомлення про публікацію новин.

  3. На сторінці редагування шаблону, в полі Канали комунікації виберіть ті, що вам підходять (наприклад Електронна пошта чи Telegram), а у полі Увімкнути переведіть перемикач у активне положення.

  1. Тепер, якщо Адміністратору потрібно надіслати повідомлення про публікацію новини, достатньо натиснути на кнопку Відправити повідомлення на сторінці новини. 

  • Додано підказку до поля пошуку в бібліотеці ресурсів

Для покращення взаємодії з модулем Дистанційне навчання, зокрема для коректного використання пошуку, в розділі Бібліотека ресурсів була додана підказка.

Текстова підказка викликається натисканням на зображення знака питань біля поля пошуку.

Нагадаємо, що Бібліотека ресурсів дозволяє отримати доступ до всіх ресурсів, які включені до складу різних навчальних курсів каталогу навчальних матеріалів та бази знань, з однієї сторінки, використовуючи інструмент пошуку та фільтрації.

  • Збільшено відображення елементів курсів у мобільній версії

У цьому релізі для зручності користування мобільною версією сайту було збільшено деякі елементи в курсах модуля Дистанційне навчання.

Користувачі, які вже зареєстровані на курс, що містить діяльність Тест, мають можливість бачити збільшені чекбокси та радіобаттони тестів у мобільній версії.

Модуль «Оцінка персоналу»

  • Покращена логіка відображення полей елементів анкети Якісний, Кількісний та Обчислювальний показник при їх поєднанні

У модулі Оцінка персоналу з’явилися нові налаштування в анкеті оцінки для елементів ЯкісногоКількісного та Обчислювального показника.

Згідно з новими доопрацюваннями, з’явився ряд можливостей для налаштування відображення показників в анкеті користувача.

Оскільки ці показники можуть об’єднуватися, їх відображення в анкеті має такі особливості:

  1. Назви стовпців та їх порядок береться з першого індикатора елементу.

  2. Якщо у першого індикатора поле приховано, назва береться з першого індикатора, в якому вона не прихована.

  3. Якщо поле приховано для всіх індикаторів, ця колонка в таблиці не відображається.

  4. Права на відображення і редагування, а також обов’язковість, задані на рівні елемента анкети мають більший пріоритет, ніж такі права задані на рівні окремого поля цього елементу. При цьому, якщо дозволено перегляд елемента анкети, але приховано його поле, воно не буде відображатися.

  • Можливість використання компетенцій для розрахунку Обчислювального показника

У модулі Оцінка персоналу, в анкеті оцінки, з’явилася можливість розраховувати обчислювальний показник, використовуючи у його формулі оцінки за компетенції. Нагадаємо, що раніше у формулах обчислювальних показників можна було використовувати оцінки за якісні, кількісні та обчислювальні показники. .

Тепер, якщо в анкеті оцінки є компетенції, їх можна додати в якості параметрів у формулу розрахунку обчислювального показника.

Щоб скористатися компетенціями в розрахунку обчислювального показника:

  1. Перейдіть до модуля Оцінка персоналу → Пошук анкети.

  2. Виберіть у списку анкету, в якій хочете налаштувати розрахунок обчислювального показника.

  3. Переконайтеся, що в анкеті додані одна або кілька компетенцій.

  4. Натисніть кнопку Додати елемент і у спливному вікні оберіть Обчислювальний показник.

  5. На екрані з’явиться спливне вікно. Заповніть обов’язкові поля: Назва та Визначення.

  6. Далі, у полі Формула розрахунку ви можете використати власну формулу. Для цього введіть у першому полі знак “=”. Далі, клацніть мишкою у полі праворуч, де з’явиться випадаючий список із компетенціями, доданими до цієї анкети оцінки.

  7. Виберіть потрібну вам компетенцію та натисніть Вставити — вона з’явиться в полі формул ліворуч. Таким чином, за допомогою математичних символів (+, -, /, *, %), чисел та вибору наявних компетенцій із випадаючого списку в якості параметрів ви можете сконструювати власну формулу для розрахунку обчислювального показника.

  8. Коли формула буде завершена, заповніть поля, що знаходяться нижче у спливному вікні Створення обчислювального показника.

  9. Натисніть Створити.

  • Об’єднання інформації про оцінюваних в одному повідомленні для Респондента

У модулі Оцінка персоналу реалізовано нове доопрацювання, що стосується інформування керівника про перебіг оцінювання його підлеглих.

Тепер, замість кількох окремих повідомлень про кожного оцінюваного, буде надсилатися одне повідомлення з переліком усіх оцінюваних у одному листі.

Модуль «Гейміфікація»

  • Створення та налаштування загальних новин

В модулі Гейміфікація з’явились нова сторінка – Управління загальними новинами. Загальні новини – це новини доступні для всіх учасників ігор (на відміну від локальних новин, що доступні на рівні кожної лише учасникам певної гри). Тепер Адміністратор має можливість на одній сторінці виконувати всі налаштування загальних новин: створення, перегляд, редагування та видалення. На формі створення новини додалися нові налаштування для її відображення. 

Нове доопрацювання доповнює вже існуючі можливості Адміністратора щодо створення локальних новин в контексті обраних ігор. Розглянемо його детальніше.

Щоб створити загальну новину:

  1. Перейдіть до модуля Гейміфікація → Управління  загальними новинами.

  2. На сторінці управління, праворуч натисніть кнопку Додати.

  3. У спливному вікні, що з’явиться, заповніть поля:

    1. Назва;

    2. Опис;

    3. Посилання – маєте можливість додати посилання на ресурс з більш детальною інформацією про деталі новини;

    4. Зображення афіші новини – можливо завантажити зображення розміром не більше 3 мегабайт;

    5. Відео афіші новини – є можливість додати відео розміром не більше 40  мегабайт. 

  4. Відмітьте чекбокс Опублікувати, якщо хочете щоб новина одразу стала доступна для перегляду користувачам. Якщо ж цей чекбокс не відмітити, новина буде створена як чернетка.

  5. Відмітьте чекбокс навпроти поля Топ новина, щоб при публікації ця новина відображалась першою у списку.

  6. Після заповнення полів та налаштувань загальної новини натисніть кнопку Додати. Тепер новина буде опублікована та доступна для перегляду усім учасникам ігор.

На сторінці Управління загальними новинами Адміністратор також може редагувати та видаляти новини за допомогою кнопок із зображенням олівця та кошика відповідно. 

За замовчуванням всі створенні новини (в тому числі чернетки) відображаються на сторінці за датою додавання.

  • Можливість налаштування цільової аудиторії для загальних новин

У рамках покращення користування функціоналом Загальні новини в модулі Гейміфікація було запроваджено можливість для Адміністратора налаштовувати цільову аудиторію новин.

Цей функціонал дозволяє множинно підібрати та зафіксувати людей, яким буде доступна новина, за параметрами Посада та Підрозділ.

Щоб налаштувати цільову аудиторію для загальної новини:

  1. Перейдіть до модуля Гейміфікація → Управління  загальними новинами.

  2. На сторінці управління, біля новини, яку потрібно налаштувати, натисніть кнопку Редагувати (зображення олівця).

  3. У спливному вікні, навпроти поля Цільова аудиторія, натисніть кнопку Додати цільову аудиторію.

  4. У випадаючому списку оберіть один чи декілька підрозділів або відмітьте їх чекбоксами у деревоподібний структурі організації (кнопка праворуч). Відмітьте чекбокс навпроти поля Враховувати дочірні, якщо потрібно обирати посади та людей з дочірніх підрозділів.

  5. Виберіть посади, які потрапляють у вибірку цільової аудиторії.

  6. Натисніть Зберегти.

  7. Тепер загальна новина буде відображатись лише для тих користувачів, яких ви обрали як цільову аудиторію.

  • Змінено відображення новин у закладинці “Новини” для учасників гри

Користувач має можливість переглядати новини у закладинці Новини кожної призначеної на нього гри. Згідно з новим доопрацюванням, тепер новини відображатимуться списком, відсортовані за датою публікації.

При перегляді новин користувач бачить назву новини та дату її публікації. Є можливість розгорнути новину та прочитати її повний опис.

  • Можливість налаштовувати кількість новин для учасника гри

Адміністратор має можливість додавати та налаштовувати відображення новин для учасників гри в модулі Гейміфікація. 

Згідно з новим доопрацюванням з’явилася нова можливість для Адміністратора – встановлювати кількість новин, які відображатимуться для учасника на головній сторінці гри. При цьому остання опублікована новина буде відображатись на самому початку сторінки в розгорнутому вигляді.

Щоб налаштувати кількість новин на головній сторінці гри:

  1. Перейдіть до модуля Адміністрування → Кастомізація конфігураційних змінних.

  2. На сторінці, що відкрилась, потрібно відфільтрувати змінні – в полі Модуль оберіть Гейміфікація і натисніть кнопку Фільтрувати.

  3. Далі знайдіть змінну Кількість новин, яка визначає, скільки новин відображається на головній сторінці учасника гри та у полі Значення введіть числовий показник кількості новин.

  • Можливість створення та використання шаблонів KPI

У модулі Гейміфікація з’явилися нові пункти меню – Шаблони КРІ та Категорії шаблонів КРІ, які знаходяться на лівій панелі керування сайтом. 

На новій сторінці Керування шаблонами КРІ Адміністратор має можливість створити шаблон та розмістити його в потрібній категорії (вибравши її з Довідника категорій під час створення або редагування шаблону). Шаблон КРІ може містити всі налаштування, що наразі підтримуються при створенні конкретного КРІ в раунді гри (Шкала нагородШкала бейджів).

Усі шаблони, створені на цій сторінці, Адміністратор може використати при додаванні КРІ безпосередньо в раунді гри. Це рішення суттєво економить час Адміністратора, якщо ті самі КРІ використовуються повторно в різних періодах ігор. Тепер замість повторного створення та налаштування КРІ в кожному періоді та грі, їх можно швидко створювати з заздалегідь налаштованих шаблонів.

У модулі Гейміфікація, в рамках масштабних доопрацювань функціоналу шаблонів КРІ, додано нову можливість – Адміністратор тепер може додати в гру КРІ на основі шаблону, який був створений раніше (на сторінці Керування шаблонами КРІ).

В системі це реалізовано у вигляді кнопки Додати з шаблону.

Щоб додати готовий КРІ з шаблону до гри:

  1. Перейдіть до модуля Гейміфікація → Управління іграми.

  2. Виберіть гру, до якої хочете додати готовий шаблон КРІ.

  3. На сторінці гри виберіть закладинку Періоди. Далі оберіть період із наявних та активних у грі.

  4. На сторінці періоду гри виберіть закладинку КРІs → Додати з шаблону.

  5. У спливному вікні, що з’явиться на екрані, виберіть Категорію шаблону КРІ та сам Шаблон КРІ, натисніть кнопку Додати.

Тепер КРІ буде додано до гри. Адміністратору не потрібно повторно відтворювати всі його налаштування та шкали нагородження — вони будуть скопійовані з використаного шаблону.

Модуль «Управління користувачами»

  • Можливість авторизації за допомогою чат-бота

У системі Мосо з’явилася можливість авторизації на сайті за допомогою чат-бота у Telegram. Під час першого входу таким способом користувачу потрібно буде прив’язати свій обліковий запис у Telegram до власного облікового запису в системі Moco. Після прив’язки вхід здійснюватиметься всього лише за номером телефону в полі Логін. В момент входу користувач отримує повідомлення від чат-бота з проханням підтвердити, що це саме він зараз намагається увійти у систему. Після натискання кнопки підтвердження в чат-боті користувача автоматично впустить в систему, незалежно від того, на якому пристрої він виконує цей вхід. 

Щоб користувач міг здійснити перший вхід на сайт через чат-бот, йому потрібно:

  1. На сторінці авторизації у випадному списку виберіть пункт Вхід через чат-бот.

  2. Натисніть на посилання Приєднатися до чат-бота. На екрані з’явиться QR-код, на який потрібно клікнути або відсканувати його камерою смартфона, щоб потрапити до чат-бота в Telegram. 

  1. У додатку Telegram натисніть START та, керуючись інструкціями, виберіть Поділитися номером.

  1. Після цього ви отримаєте повідомлення про успішну прив’язку свого облікового запису Telegram до системи Moco.

  2. На сторінці авторизації Мосо введіть свій номер мобільного телефону, прив’язаний до Telegram, та натисніть Вхід.

  3. На екрані з’явиться повідомлення про відправлення вам запиту підтвердження входу через чат-бот. Перейдіть до чат-бота та підтвердіть вхід.

Модуль «Графічний інтерфейс»

  • Можливість вимкнути відображення посилання на сторінку запиту тегів в випадаючому меню користувача

У розділі Теги модуля Організаційної структури  міститься інформація про теги користувачів, кількість тегів та історію їх видачі.

Для Адміністратора стала доступна можливість налаштування відображення для користувача закладинки Узгодження запитів на теги. Тепер Адміністратор може приховати відображення цієї вкладки для користувача.

Щоб приховати відображення закладинки:

  1. Перейдіть до модуля Управління користувачами → Можливості системи.

  2. На сторінці, що відкрилася, у стрічці пошуку введіть “узгодження запитів” та натисніть кнопку Шукати.

  3. Перейдіть на сторінку Можливості, клікнувши на її назву. Далі перейдіть у закладинку Видані привілеї.

  4. Навпроти ролі, якій видано привілей на перегляд і доступ до цієї можливості, є зображення кошика. Натиснувши на нього, ви можете видалити (забрати) цю можливість.

Модуль «Адміністрування»

  • Мобільний додаток

В системі Moco було додано модуль Мобільний додаток, за допомогою якого можливо налаштувати та надати доступ користувачам до всіх модулів системи через мобільний додаток. Для побудови мобільного додатку використовується технологія прогресивних веб-застосунків (Progressive Web Application, або скорочено PWA). Вона надає низку переваг порівняно з традиційними мобільними додатками та веб-сайтами, а саме: можливість встановлення додатку безпосередньо зі сторінки веб-сайту системи без потреби пошуку та завантаження додатку в маркетах App Store і Google Play Market; швидкий доступ до системи через іконку на робочому столі пристрою користувача; можливість базового брендування мобільного додатку в кабінеті адміністратора; відсутність необхідності узгодження та публікації додатку в маркетах застосунків; можливість отримувати пуш-повідомлення у встановлений додаток.

Щоб налаштувати відображення мобільного додатку на комп’ютері чи мобільному пристрої:

  1. Перейдіть до модуля Мобільний додаток → Управління → Додаток.

  2. В правому верхньому куті натисніть кнопку Створити.

  3. На сторінці, що відкрилась, ви можете налаштувати додаток:

    1. заповніть обов’язкові поля НазваІконка;

    2. за бажанням, заповніть не обов’язкові поля: Коротка назваКолір додатку та фонуМовуНапрямок тексту та Орієнтацію додатку.

  4. Натисніть кнопку Зберегти внизу сторінки.

  5. Поверніться на сторінку Прогресивні веб-додатки і в полі створеного вами додатку натисніть на зображення ока. У колонці Увімкнено з’явиться піктограма зеленої галочки – це означає, що налаштування додатку активовано.

 

Тепер, заходячи на сайт Moco через мобільний телефон (або десктопну версію), у вас є можливість встановити додаток на свій пристрій.

Щоб встановити мобільний додаток на Android

  1. Відкрийте браузер Google Chrome на своєму пристрої Android.

  2. У пошуковій стрічці введіть адресу порталу, додаток якого хочете встановити, та натисніть Готово.

  3. Після завантаження веб-сайту натисніть кнопку меню (зазвичай вона представлена трьома вертикальними крапками), розташовану у верхньому правому куті браузера.

  1. У меню знайдіть та натисніть на опцію Додати на головний екран.

  1. З’явиться спливне вікно з пропозицією встановлення додатку. 

  2. Після натискання Установити, з’явиться системе вікно з опціями Відміна або Установити. Натисніть кнопку Установити. Тепер PWA буде встановлено на вашому пристрої. 

Щоб встановити мобільний додаток на iOS (для версії iOS 17.5.1 або вище):

  1. Відкрийте браузер Safari на своєму мобільному пристрої з iOS.

  2. У пошуковій стрічці введіть адресу порталу, додаток якого хочете встановити, та натисніть кнопку Перейти.

  3. Коли веб-сайт завантажиться, торкніться кнопки  Поділитися (квадрат зі стрілкою, спрямованою вгору) в адресній стрічці на екрані.

  1. У меню, що відкрилось, знайдіть і натисніть на опцію На початковий екран.

  1. Вам буде запропоновано налаштувати назву програми, і за бажанням ви можете її змінити.

  2. Натисніть кнопку Додати у верхньому правому куті екрана.

  1. Тепер мобільний застосунок буде додано на головний екран як значок програми.

  2. Ви можете запустити мобільний застосунок, торкнувшись його значка, як і будь-якої іншої програми на вашому пристрої.

  • Покращено представлення логів Мoco

В системі Moco файли логів використовуються для фіксації подій виконання системних задач, таких як очищення даних, відправка повідомлень, призначення на ігри, оновлення членства в групах тощо.

Для покращення роботи з записами логів системи (модуль Адміністрування → Логі) було проведено низку доопрацювань:

  • додано можливість сортування файлів логів за датою їх останньої зміни;

  • налаштовано виведення різної кількості записів на сторінку;

  • реалізовано функціонал видалення та очищення логів порталу – кнопка Очистити логи.