В останньому випуску Release Notes ми представили список змін та удосконалень у функціоналі Moco. Тепер хочемо детальніше зупинитися на нових можливостях у модулях:
- «Організаційна структура»
- «Дистанційне навчання»
- «Оцінка персоналу»
- «Гейміфікація»
- «Зовнішній API»
- «Графічний інтерфейс»
Цей та інші релізи також доступні для ознайомлення на порталі документації СДН MOCO: docs.mocotms.com
Модуль «Організаційна структура»
- Покращення сторінки “Довідник країн”
При реєстрації в системі користувач може обрати країну, регіон та адресу. Ця інформація зберігається та доступна для перегляду в особистій справі користувача.
На сторінці Довідник країн у модулі Організаційна структура відбулися певні доопрацювання та зміни у графічному інтерфейсі:
-
Стовпчик Переклади перейменовано на Локалізована назва.
-
Вилучено стовпчик Статус зі сторінки та з фільтра довідника.
-
Додано можливість видалення та редагування запису при наведенні на рядок із назвою країни.
-
У таблиці довідника тепер відображаються лише активні записи країн. Видалена країна зникає з таблиці, але залишається в базі даних.
- Зміни на сторінці “Довідник регіонів”
На сторінці Довідник країн у модулі Організаційна структура відбулися певні доопрацювання та зміни у графічному інтерфейсі:
-
Пункт Довідник регіонів додано до лівого навігаційного меню.
-
На сторінці довідника відображаються такі поля: Порядковий номер, Назва регіону, Локалізована назва, Країна.
-
Додано можливість видалення та редагування запису при наведенні на рядок із назвою регіону.
-
У таблиці довідника тепер відображаються лише активні записи регіонів. Видалений регіон зникає з таблиці, але залишається в базі даних.
-
Додано пошук за назвою регіону та країною. У фільтрі також можна вказати кількість рядків із назвами регіонів, які будуть відображатися на сторінці.
-
При натисканні на кнопку + Додати з’являється спливаюче вікно, у якому можна вказати назву регіону, країну, а також додати локалізовані назви.
Модуль «Дистанційне навчання»
- Автоматична конвертація відеофайлів у оптимальний формат
Для оптимізації розміру відео, що завантажується в систему, та покращення користувацького досвіду створено новий тип елемента курсу – Відеофайл.
Під час завантаження відео спеціальний плагін автоматично конвертує його у компактний веб-формат, що дозволяє швидше відтворювати відеофайл без втрати якості зображення.
Елемент Відеофайл налаштовується адміністратором і може використовуватися авторами курсів при створенні навчального контенту.
Щоб налаштувати елемент Відеофайл:
-
Перейдіть до Керування сайтом → Модулі.
-
Далі відкрийте розділ Модулі діяльності та виберіть Відеофайл.
-
На сторінці, що відкрилась, є можливість задати загальні налаштування для цього елементу курсу. Зверніть увагу, що значення, які ви встановите для елементу Відеофайл, будуть вважатись типовими і використовуватись в подальшому при створенні таких елементів у курсах.
-
Розглянемо декілька важливих налаштувань:
-
Висота кадру та доступні параметри відображення (можна вибрати всі одночасно);
-
Відображення – можна задати автоматичне відтворення або у новому чи виринаючому вікні.
-
Є можливість показувати розмір, тип та дату завантаження чи оновлення відео;
-
Задати розміри у пікселях (ширина та висота) спливаючого вікна відтворення відео;
-
Включити конвертацію відео глобально – якщо активувати чекбокс конвертування буде застосовано для всіх елементів цього типу в курсах.
-
-
Після внесення всіх налаштувань натисніть кнопку Зберегти зміни.
-
Тепер, автори можуть завантажувати відео файли в курсах через цей плагін. Після завантаження система додає файл у чергу на конвертацію. Фонова задача у складі плагіну конвертує файли у новий формат, відповідно до заданих налаштувань.
-
Після завершення конвертації користувачі, що мають доступ до певного елемента курсу типу Відеофайл, зможуть відкрити і переглянути оптимізований відеофайл у вбудованому в систему відеоплеєрі. Одразу після завантаження відео файлу на сервер і до моменту завершення його конвертації це відео доступне для перегляду користувачам в його оригінальному форматі.
- Плагін Самопризначення з очищенням попередніх результатів для користувача
У модулі Дистанційне навчання додано новий плагін, який полегшує роботу адміністратора з курсами. Тепер курси можуть бути розміщені на порталі для самостійного запису необмежену кількість разів.
Інформація про попередні проходження курсу зберігається у системі та відображається в звітах про проходження курсів і тестів.
Як налаштувати плагін Самопризначення:
-
Перейдіть до Дистанційне навчання → Моє навчання → Каталог.
-
Виберіть курс, у якому потрібно налаштувати плагін.
-
На сторінці курсу перейдіть до вкладки Учасники, а потім до Способів зарахування.
-
У переліку способів знайдіть Самозапис із очищенням попередніх результатів” та активуйте його – натисніть на значок “ока”.
-
Після активації для користувачів у каталозі курсів відображатиметься кнопка Запис для самостійного запису на курс.
Результат: для користувача або групи користувачів відкрита можливість самостійно записатись та пройти курси необмежену кількість разів. Із кожним самозаписом очищуються попередні записи користувача і він може пройти курс спочатку.
- Можливість перегляду користувачів із частково вірними відповідями у “Загальному звіті за питаннями тесту”
У модулі Дистанційне навчання адміністратор має можливість переглядати Загальний звіт за питаннями тесту. У звіті відображаються три типи результатів відповідей: вірні, невірні та частково вірні.
У рамках нового оновлення функціонал перегляду результатів звіту було розширено. Тепер адміністратор може переглядати, які користувачі надали частково вірні відповіді на питання тесту.
Як переглянути користувачів із частково вірними відповідями:
-
Перейдіть до Дистанційне навчання → Звіти → Загальний звіт за питаннями тесту.
-
На сторінці пошуку скористайтеся фільтрами (введіть назву курсу та назву тесту), натисніть Отримати звіт.
-
На сторінці нижче з’явиться звіт із питаннями тесту та результатами відповідей на них.
-
Щоб переглянути користувачів, які надали частково вірні відповіді, наведіть курсор і клікніть на число у колонці Частково вірні.
-
На екрані з’явиться спливне вікно з інформацією про ПІБ користувача, його підрозділ та посаду.
Модуль «Оцінка персоналу»
- Наслідування прав елементом анкети від його блоку
У модулі Оцінка персоналу реалізовано нове доопрацювання для покращення користувацького досвіду взаємодії з функціоналом системи. Зміни стосуються прав доступності елементів та блоків анкети оцінки.
Права в цьому контексті – це налаштування доступності блоків та елементів анкети для респондентів під час її заповнення. Блок або елемент анкети можна зробити прихованим, доступним для перегляду або доступним для заповнення на кожному етапі оцінки окремо для кожної ролі респондента. Тепер права, визначені на рівні блоку, за замовчуванням успадковуються всіма елементами анкети, що входять до його складу, або можуть бути визначені індивідуально для кожного окремого елемента (наприклад, якщо блок доступний лише для перегляду, то всі його елементи можуть наслідувати цю властивість , або мати власне налаштування і, наприклад, бути прихованими).
Тепер можна змінювати лише права блоку анкети, і всі елементи, створені в цьому блоці, будуть успадковувати ті самі права доступності. Також, при редагуванні прав блоку, зміни автоматично застосовуються і до прав усіх його елементів.
Важливо! Щоб елементи блоку автоматично отримували зміни, для них повинен бути увімкнений чекбокс Наслідувати. Якщо чекбокс вимкнено, після внесення змін до прав блоку необхідно додатково оновити права кожного елемента вручну.
Модуль «Гейміфікація»
- Додано можливість видаляти відео на сторінці редагування загальної новини
У модулі Гейміфікація адміністратор може керувати налаштуваннями сторінки Управління загальними новинами. Додано нову можливість – видаляти відео, яке було раніше додане у полі Відео афіші новини.
Як скористатися новою можливістю:
-
Перейдіть до Гейміфікація → Управління загальними новинами.
-
На сторінці управління виберіть потрібну новину та натисніть значок олівця, щоб перейти до редагування.
-
На сторінці редагування у полі Відео афіші новини відобразиться червона кнопка Видалити.
-
Натисніть її та збережіть зміни.
Таким чином можна видаляти у загальних новинах неактуальні або невірно завантажені відео.
Модуль «Зовнішній API»
- Реалізовано шлюз для запуску cron через web API
У модулі Зовнішній АРІ було розроблено новий функціонал – Шлюз для запуску cron через web, який запускає заплановані фонові задачі відповідно до їх розкладів. Шлюз буде корисний при розгортанні системи в Kubernetes і інших подібних контейнерних сервісах.
Щоб скористатися новою можливістю:
-
Перейдіть до модуля Зовнішній API → Управління зовнішнім API.
-
На сторінці управління, в списку всіх наявних шлюзів, оберіть Шлюз для запуску cron через web.
-
На сторінці Деталі шлюзу натисніть кнопку Увімкнути шлюз.
-
У вкладці Використання шлюзу є можливість налаштувати шлюз, зокрема, відправку повідомлень про успішне або невдале завершення обміну даними.
-
Після всіх налаштувань натисніть кнопку Зберегти.
Тепер для запуску cron в системі достатньо зробити curl запит:
curl -d ‘{“clientId”:”1″, “securityKey”:”f04079a8411decabe3a62e6ada281eea”}’ -H “Content-Type: application/json” – X POST http://domain.com/mc/index.php/api/cron/run
Модуль «Графічний інтерфейс»
- Додано можливість прибирати привілеї доступу до батьківських елементів меню
Нове доопрацювання спрощує керування доступом і видимістю розділів навігаційного меню для користувачів системи. Тепер відображення та доступ до розділів у лівому навігаційному меню здійснюється за наявності у користувача привілеїв хоча б на один з дочірніх пунктів меню в цих розділах.
Щоб надати користувачеві доступ до потрібного пункту меню та забезпечити його відображення у лівому навігаційному меню тепер достатньо:
-
Перейдіть до модуля Управління користувачами → Ролі.
-
Зі списку виберіть роль, користувачам якої потрібно надати доступ до розділу.
-
На сторінці ролі відкрийте вкладку Привілеї.
-
Знайдіть потрібний модуль у списку та натисніть кнопку + Видати привілей. Оберіть привілей, що пов’язаний з потрібним вам пунктом меню. Видавати окремий привілей на розділ меню, в який входить цей пункт, більше не потрібно.
Після цього всі користувачі з відповідною привілеєю при вході в систему бачитимуть у лівому навігаційному меню розділ, а також його дочірні пункти, до яких мають доступ.