В останньому випуску Release Notes ми представили повний список змін та удосконалень у функціоналі Moco. 

Зараз детальніше про нові можливості та вдосконалення у наступних модулях:

  1.  “Зовнішній API”
  2. “Дистанційне навчання”
  3. “Організаційна структура”
  4. “Навчальний центр”
  5.  “Адміністрування”

Модуль «Зовнішній API»

  • Інтеграція з каталогами Azure AD через Microsoft Graph API

Інтеграція дозволяє автоматично отримувати інформацію про співробітників, їх посади, підрозділи і безпосередніх керівників з каталогу Azure. Мета цієї інтеграції – забезпечення актуальних даних у довідниках “Особи”, “Посади”, “Підрозділи” та “Позиції”.

  • Налаштування: шлюз знаходиться в модулі “Зовнішній API” і має налаштування, включаючи обов’язкові поля azure.clientid, azure.secret, azure.tenant, які заповнюються клієнтом зі своєї хмари Azure, а також маппінг атрибутів між Мосо та Azure AD;
  • Контроль роботи інтеграції. Переглянути детальну інформацію про обміни даними, їх статуси та можливі помилки можна на вкладці “Використання шлюзу”. Обмін даними керується системною задачею “Організаційна структура/Імпорт даних про співробітників з Azure AD через Microsoft Graph”. Після налаштування шлюзу та відпрацювання системної задачі на закладці “Використання шлюзу” можна переглянути деталі обміну даними між Azure AD та Мосо.

Модуль «Дистанційне навчання»

  • Новий привілей для створення курсів

Тепер у плагіні “Моє навчання” курси може створювати не лише Адміністратор, а й користувачі з іншими ролями (наприклад, Менеджер), що мають на це відповідний привілей. Для налаштування цього функціоналу необхідно на вкладці модуля “Дистанційне навчання/Керування сайтом/Користувачі/Права/Визначити ролі” відкрити для редагування бажану роль Moodle та надати їй привілею “Створювати курси” (moodle/course:create).

 

  • Опція “обмежений доступ керівника до результатів опитування”

В налаштуваннях елемента курсу з типом “Анкета” є можливість вибрати опцію “Керівники не можуть бачити результати цього опитування”, в такому випадку у “Звіті по відповідям опитування” (на закладці “Звіті керівника”) інформація про опитування по відповідній анкеті не відображатиметься.

  • Приховування результатів опитування по курсу

У “Звіт по відповідям опитування” додано налаштування, яке дозволяє не показувати інформацію по опитуваннях з прихованих курсів. Щоб дані з прихованого курсу не відображались потрібно в розділі “Керування сайтом/Модулі/Звіт по відповідям опитування” для параметра “Включати в звіт дані прихованих курсів” не активовувати чекбокс. Зробити курс прихованим можна в налаштуваннях, обравши для змінної “Видимість курсу” параметр “Сховати”.

  • Покращений зовнішній вигляд календаря МОСО

Календар доступний для перегляду в розрізі року, місяця, тижня і дня. Обрати відображення можна за допомогою табів у верхньому правому куті календаря ( є можливість додатково вивести або приховати віджет з інформацією про події поточного дня або дня, вибраного в основному календарі). Це налаштування доступне для Адміністратора системи на вкладці Керування сайтом/Модулі/Локальний модуль/Календар.

  • можливість вказати “Час початку робочого дня” та “Час закінчення робочого дня”  – для користувача в календарі неробочі години будуть зафарбовані сірим кольором;
  • відмітити святкові дні у форматі “День.Місяць Назва” через поле вводу “Свята” в налаштуваннях віджету;
  • неробочі дні можна запланувати в полі “Вихідні”;
  • календар дозволяє поєднати події з модулів “Дистанційне навчання” та “Навчальний центр”

 

Приклад налаштувань відображення курсу з модуля “Дистанційне навчання” в календарі користувача:

  • на сторінці редагування курсу потрібно додати  елемент, в налаштуваннях якого є розділ “Вибір часу” (наприклад, типу “Тест”);
  • в розділі “Вибір часу” елемента вказати дати його проходження (на прикладі тесту, заповнити розділи “Почати тестування” та “Завершити тестування”);
  • після цього усім учасникам курсу в календарі відобразиться інформація про час проходження відповідного елементу. В залежності від типу елементу дати початку та завершення курсу можуть бути показані, як дві різні події.

Приклад налаштувань відображення тренінгу з модуля “Навчальний центр” в календарі користувача:

  • на сторінці налаштувань тренінгу на вкладці “Основне/Головне” активувати перемикач “Включити запис на тренінг без погодження” 
  • на вкладці “Групи” додати нову групу, а потім при редагуванні на вкладці “Основне” пересвідчитися, що є налаштування для блоку “Віддалене підключення” (або продублювати їх натиснувши назву для переходу на її редагування);
  • на вкладці “Сесії” в поп-апі редагування заповнити поля вводу “Дата початку” та “Дата завершення” та переконатися, що місцем проведення сесії вказане “Автоматичне створення кімнати”;
  • змінити статус на “Заплановано”;
  • змінити статус на “Розроблено” і після цього тренінг  відобразиться у календарі користувачів. При натисканні з’являється інформація про тренінг. 

Модуль «Організаційна структура»

  • Динамічне створення нових типів відсутності у довіднику вручну та при імпорті відсутностей з CSV файлу

Реалізоване поліпшення, яке дозволяє додавати нові типи відсутностей вручну та в процесі  імпорту відсутностей з csv файлів. Якщо у CSV файлі з відсутностями вказано новий код відсутності,  після імпорту він з’явиться в довіднику типів відсутностей.

Щоб виконати імпорт CSV файлу Адміністратору потрібно:

  • перейти на сторінку “Імпорт даних із декількох CSV файлів”, на вкладку “Відсутності на робочому місці”;
  • завантажити файл відсутностей у форматі CSV та виконати його імпорт;
  • після цього в “Особовій справі” працівників із CSV файлу на вкладці “Відсутності” з’являються записи, які відповідатимуть даним із файлу, а нові типи відсутностей з файлу будуть додані в довідник “Типи відсутностей”

Модуль «Навчальний центр»

  • Нова можливість сортування відкритих груп

За допомогою змінних в конфігураційних файлах системи можна налаштувати порядок відображення відкритих груп в модулі “Навчальний центр”. Побачити перелік відкритих груп можна перейшовши покроково: в модуль “Навчальний центр”, далі “Каталог тренінгів”, вибрати потрібний вам тренінг, а на сторінці, що відкривається буде  вкладка “Групи”.

Доступне сортування за датою початку навчання групи від найстарішої до найновішої або навпаки. Якщо для параметра OPEN_TRAINING_INSTANCES_SORT стоїть значення 0, то буде відбуватися сортування по зростанню дат, якщо значення 1 – по спаданню.

Модуль «Адміністрування»

  • Використання стаціонарного номера телефону сумісно з мобільним в сценаріях підтвердження власного номеру телефона користувачем

Додана нова функція – використання стаціонарного телефону (в якому може зберігатися  другий номер мобільного) для авторизації користувача на сайті. Щоб здійснити авторизацію  за допомогою телефону необхідне виконання наступних умов:

  • в обліковому записі адміністратор повинен заповнити  поля “Телефонний номер” та “Мобільний номер” при імпорті в систему, та увімкнути  функцію “Вимагати оновлення номеру телефона”;
  • при першому вході в у систему користувач має пройти процес верифікації даних через смс-код, надісланий на вказаний номер телефону.
  • Поле з номером мобільного телефону співробітника можливо отримати від системи через REST API експорту даних

Поле з номером мобільного телефону додано до переліку полів профіля користувача, які можна отримати через метод REST API шлюзу експорту даних з модуля “Організаційна структура”.

  • Керування автоматичним блокуванням та розблокуванням облікових записів користувачів в Мосо відповідно до статусу їх облікових записів в дереві LDAP (Active Directory)

В налаштуваннях “Шлюзу імпорту даних про співробітників з LDAP” з’явилося налаштування “block.users”, що дозволяє включити або відключити автоматичне блокування та розблокування облікових записів користувачів Мосо при імпорті даних організаційної структури з LDAP каталогу. Тобто, якщо це налаштування включено, облікові записи блокуються та розблоковуються автоматично відповідно до їх статусів в каталозі Active Directory. В протилежному випадку, блокування облікових записів в Active Directory не впливає на статус користувачів Мосо.